English (UK)

 

 

Η AFW θα προσφέρει για δύο ημέρες θέαμα και μοναδικές αεροπορικές επιδείξεις καθώς και μία σειρά από επιμέρους δρώμενα στην Αεροπορική Βάση της Τανάγρας.

 


 Οι πύλες ανοίγουν στις 09.00.

 

 

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 16/09/2017

 

A/A

T/O

A/C - FORMATION

DISPLAY

LAND

1

12:00

HELLENIC SKYDIVERS

5’

12:25

2

12:30

ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ RC/JET

10’

12:40

3

12:45

SILVER CHICKEN

10’

12:55

4

13:00

TOW + SZD 59 ACRO

PZL

5’

13:25

5

13:30

F-4 AUP

10’

N/A

6

13:45

EC-120B

10’

13:55

7

14:00

F-16 PAF

11’

14:10

8

14:15

SPECIAL FORCES

CHINOOK + HUEY

15’

 

9

14:35

T-6 TEXAN II HAF

10’

14:45

10

14:50

ECB-120B + RED BULL

(EΛΑΟ RC MODEL #1)

5’

15:10

11

15:15

HELLENIC NAVY S-70

10’

15:25

12

15:30

M-2000 Vs F-16

10’

15:40

13

15:45

CL215

10’

15:56

14

16:00

SILVER STARS

30’

16:30

15

16:35

AVIATION 46

10’

16:45

 

 

F-16 BAF

11’

 

16

16:50

ISKRA

30’

17:20

17

17:25

ECB-120B+ATTIKA DIVERS

(EΛΑΟ RC MODEL #3)

5’

17:45

18

17:50

MIG-29 PAF

10’

18:00

19

18:05

RED ARROWS

30’

18:35

20

18:40

F-16BAF

10’

18:50

21

18:55

AH-64D

10’

19:05

22

19:10

ZEUS

10’

19:20

23

19:25

DUTCH RUSH

10’

19:35

 

19:35

TEAM SCHAERER

 

 

24

19:35

TOW + SWIFT S-1

10’

20:00

 

 

 

 

 

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 17/09/2017

 

 

A/A

T/O

A/C - FORMATION

DISPLAY

LAND

1

12:00

HELLENIC SKYDIVERS

5’

12:25

2

12:30

ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ RC/JET

10’

12:40

3

12:45

DUTCH RUSH

10’

12:55

4

13:00

TOW + SWIFT S-1

PZL

5’

13:25

5

13:30

F-4 AUP

10’

 

6

13:45

EC-120B

10’

13:55

7

14:00

F-16 BAF

10’

14:10

8

14:15

SPECIAL FORCES CHINOOK + HUEY

15’

 

9

14:30

SILVER CHICKEN

10’

14:40

10

14:45

CL215/CL415

10’

14:55

11

14:55

ECB-120B + RED BULL (ΕΛΑΟ RC MODEL #1)

5’

15:15

12

15:15

HELLENIC NAVY S-70

10’

15:25

13

15:30

M-2000 Vs F-16

10’

15:40

14

15:45

ZEUS (F-16 HAF)

11’

15:56

15

16:00

SILVER STARS

30’

16:30

16

16:35

AVIATION 46

10’

16:45

 

16:50

F-16 BAF

 

 

17

16:50

ISKRA (PolAF)

30’

17:20

18

17:25

ECB-120B+ATTIKA DIVERS

(ΕΛΑΟ RC MODEL #2

& RED-1 T/O)

5’

17:45

19

17:50

T-6 TEXAN II HAF

10’

18:00

20

18:05

RED ARROWS

30’

18:35

21

18:40

MIG-29 PolAF

10’

18:50

22

18:55

AH-64D

10’

19:05

23

19:10

F-16 PolAF

10’

19:20

 

19:25

TEAM SCHAERER

 

 

24

19:25

TOW + SZD 59 ACRO

5’

19:50

 

 

 

 

*Το πτητικό πρόγραμμα βρίσκεται υπό διαμόρφωση και ενδέχεται να ανανεωθεί μέχρι και την ημερομηνία τέλεσης της εκδήλωσης. Η Οργανωτική Επιτροπή του Athens Flying Week δε φέρει ευθύνη για τυχόν αλλαγές του πτητικού προγράμματος, το οποίο δύναται να μεταβληθεί εξ υπαιτιότητας των συμμετεχόντων ή λόγω καιρικών συνθηκών.